Zakładanie konta przez internet

Obecnie banki oferują swoim klientom szereg różnego rodzaju udogodnień. Wśród nich wskazać trzeba przede wszystkim na fakt ułatwienia klientom możliwości otwierania kont bankowych.
Mowa tu o tym, iż każdy z nas może otworzyć sobie konto bankowe przez internet. W dniu dzisiejszym banki oferują możliwość otwarcia takowego konta z domu. Jedyne wymagania do otwarcia takiego konta, to posiadanie komputera oraz dostępu do Internetu. Wystarczy wejść na stronę interesującego nas banku, odnaleźć opcję, która pozwala wysłać wniosek o założenie konta drogą elektroniczną i poczekać na gotową umowę, która winna dotrzeć do nas za pośrednictwem poczty lub kuriera. Następnie należy podpisać umowę i odesłać ją do banku. Dzięki takim zabiegom założone konto przez internet stanie będzie w naszym posiadaniu.
Cała procedura nie nastręcza nam większych kłopotów. Jest to zatem szybki i wygodny sposób, by móc założyć konto bankowe przez internet. Okazuje się jednak, że nie wszystkie banki wprowadziły taką możliwość dla swych potencjalnych klientów. Na chwilę obecną tylko kilka banków specjalizuje się s tego typu sposobach otwierania rachunków bankowych. Wśród nich jest pierwszy w Polsce bank internetowy – mBank. Szkoda, że tak niewiele banków oferuje możliwość otwierania rachunku bankowego przez Internet, bo to za jednej strony ułatwia nam życie, ale z drugiej przysparza bankom klientów.

Comments are closed.

 • Wielka tajemnica

  Wiele jest zawodów w których trzeba zachowywać tajemnice. Lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska, prawnicy także nie mogą opowiadać o prowadzonych sprawach. Podobnie jest z ogólnie pojętą bankowością, czyli z tym, co kto ma na koncie, ile tego jest i kiedy dokonuje jakichkolwiek transakcji. Sekrety pomagają zachować anonimowość. Hipotetycznie kiedy pójdziemy na pocztę i wypełnimy blankiet to …Read More »
 • Zakładanie lokaty terminowej przez internet

  Nie jest nowością, że banki umożliwiają swym klientom zakładanie kont bankowych za pomocą internetu. Dla wielu znany jest również fakt tego, że przy użyciu komputera, podłączonego do internetu możemy zaciągnąć kredyt bankowy. Jeśli zatem możemy dokonywać takich czynności, to dlaczego nie mielibyśmy mieć możliwości założenia terminowej lokaty online? Jak się jednak za to zabrać? Czy …Read More »
 • Wybór banku

  W dużych miastach jak i w małych miasteczkach, przespacerowawszy się głównymi ulicami, nietrudno jest zauważyć, przynajmniej kilka placówek różnych banków. W skrzynkach na listy znajdziemy wiele ulotek o usługach finansowych. Niejednokrotnie broszury rozdają ludzie specjalnie wynajęci przez banki, a za wycieraczką samochodową zginają się świstki papieru. Jesteśmy wręcz bombardowani reklamami w radiu i telewizji, przemawiają …Read More »
 • Trudne finanse młodzieży

  Młodzież w tej chwili boryka się z problemami finansowymi. Dzieciaki pragną żyć jak dorośli, mają coraz większe potrzeby. Skąd jednak mają wziąć za to pieniądze? Niestety, rosnący konsumpcjonizm sprawił, że dużo dziewczyn szuka sponsora- starszego, bogatego partnera seksualnego, który płaci im za stałe „towarzystwo”. Jest to bardzo niepokojące, gdyż widać, że mentalnie nie jesteśmy dostosowani …Read More »