Zakładanie konta przez internet

Obecnie banki oferują swoim klientom szereg różnego rodzaju udogodnień. Wśród nich wskazać trzeba przede wszystkim na fakt ułatwienia klientom możliwości otwierania kont bankowych.
Mowa tu o tym, iż każdy z nas może otworzyć sobie konto bankowe przez internet. W dniu dzisiejszym banki oferują możliwość otwarcia takowego konta z domu. Jedyne wymagania do otwarcia takiego konta, to posiadanie komputera oraz dostępu do Internetu. Wystarczy wejść na stronę interesującego nas banku, odnaleźć opcję, która pozwala wysłać wniosek o założenie konta drogą elektroniczną i poczekać na gotową umowę, która winna dotrzeć do nas za pośrednictwem poczty lub kuriera. Następnie należy podpisać umowę i odesłać ją do banku. Dzięki takim zabiegom założone konto przez internet stanie będzie w naszym posiadaniu.
Cała procedura nie nastręcza nam większych kłopotów. Jest to zatem szybki i wygodny sposób, by móc założyć konto bankowe przez internet. Okazuje się jednak, że nie wszystkie banki wprowadziły taką możliwość dla swych potencjalnych klientów. Na chwilę obecną tylko kilka banków specjalizuje się s tego typu sposobach otwierania rachunków bankowych. Wśród nich jest pierwszy w Polsce bank internetowy – mBank. Szkoda, że tak niewiele banków oferuje możliwość otwierania rachunku bankowego przez Internet, bo to za jednej strony ułatwia nam życie, ale z drugiej przysparza bankom klientów.

Comments are closed.

 • Niepewne finanse kościoła

  Kościół jest bardzo dużą instytucją, do tego niezwykle majętną, które swoje bogactwo budowała przez wiele wieków, poprzez hojność wiernych, sprzedaż odpustów, czy prowadzenie różnego typu działalności gospodarczej. Kościół dzięki olbrzymiemu autorytetowi budził zaufanie w społeczeństwie, które ułatwiało pozyskiwanie środków finansowych na swoje cele. Niestety, ale hierarchowie wykorzystywali pobożność i szacunek ludzi, w celu wyłudzania dużych …Read More »
 • Dlaczego warto zdecydować się na administrację systemami SAP

  W obecnych czasach sprzęt komputerowy oraz odpowiednie oprogramowanie w znacznym stopniu ułatwia prowadzenie działalności gospodarczej. Informatyzacja pozwala oszczędzić czas oraz pieniądze, i chociaż dokumenty w formie papierowej ciągle funkcjonują, wprowadzanie danych do specjalnych systemów ułatwia ich przetwarzanie i wykorzystanie do zarządzania biznesem czy jego rozwijanie.Read More »
 • Towary poza unią

  Jeszcze kilka miesięcy temu bardzo dużo towarów trafiało bezpośrednio na rynki poza europejskie. Najczęściej eksportowano towary do Chin czy nawet na daleki Bliski Wschód. Trzeba przyznać, że sytuacja ta trwała trochę czasu jednak w ostatnim czasie rynek powoli wraca do normy, gdyż ta ekspansja nie jest już tak widoczna, jak jeszcze było to widać kilka …Read More »
 • Wiedza jest złotem

  Naprawdę warto jest poszerzać swoją wiedzę w każdym zakresie, szczególnie w obszarach wykorzystywanych w życiu codziennym, na przykład w finansach. Oczywiście pieniądze determinują dzisiejszy byt ludzki. Już niewielu zadaje sobie pytanie mieć czy być. Przykra prawda jest taka, że właśnie aby być trzeba mieć. Skończyły się już czasy ludzi wolnych od zobowiązań finansowych. Każdy statystyczny …Read More »