Zakładanie konta przez internet

Obecnie banki oferują swoim klientom szereg różnego rodzaju udogodnień. Wśród nich wskazać trzeba przede wszystkim na fakt ułatwienia klientom możliwości otwierania kont bankowych.
Mowa tu o tym, iż każdy z nas może otworzyć sobie konto bankowe przez internet. W dniu dzisiejszym banki oferują możliwość otwarcia takowego konta z domu. Jedyne wymagania do otwarcia takiego konta, to posiadanie komputera oraz dostępu do Internetu. Wystarczy wejść na stronę interesującego nas banku, odnaleźć opcję, która pozwala wysłać wniosek o założenie konta drogą elektroniczną i poczekać na gotową umowę, która winna dotrzeć do nas za pośrednictwem poczty lub kuriera. Następnie należy podpisać umowę i odesłać ją do banku. Dzięki takim zabiegom założone konto przez internet stanie będzie w naszym posiadaniu.
Cała procedura nie nastręcza nam większych kłopotów. Jest to zatem szybki i wygodny sposób, by móc założyć konto bankowe przez internet. Okazuje się jednak, że nie wszystkie banki wprowadziły taką możliwość dla swych potencjalnych klientów. Na chwilę obecną tylko kilka banków specjalizuje się s tego typu sposobach otwierania rachunków bankowych. Wśród nich jest pierwszy w Polsce bank internetowy – mBank. Szkoda, że tak niewiele banków oferuje możliwość otwierania rachunku bankowego przez Internet, bo to za jednej strony ułatwia nam życie, ale z drugiej przysparza bankom klientów.

Comments are closed.

 • Prowadzenie domowego budżet- na czym oprzeć?

  Przed wszystkim należy pamiętać , że budżet domowy jest składową wielu czynników. Nie warto jest się skupiać wyłącznie na zwiększaniu przychodów- lepiej skupić się na oszczędnościach i na zbadaniu, którymi kanałami ucieka najwięcej pieniędzy na niepotrzebne zupełnie rzeczy. Dodatkowo powinniśmy wprowadzić w rodzinie pewną dyscyplinę, uświadamiając domowników, że takie zachowania umożliwią w końcu wyjazd na …Read More »
 • Wysyłanie pieniędzy do Polski zza granicy

  Polacy pracują w różnych częściach świata. Najczęściej jednak wybierają kraje europejskie jako cele podróży pracowniczych. Dzieje się tak dlatego, że większość krajów europejskich należy do Unii Europejskiej i korzysta z waluty euro. Dzięki temu można pracować w niedalekiej odległości od swojego kraju, a poza tym w miarę bezproblemowo wymieniać zarobione przez siebie pieniądze na złotówki.Read More »
 • Czy na pogrzeb potrzebna jest pożyczka?

  Są osoby, które biorą na pogrzeb pożyczkę. Czy to jest jednak konieczne? Wszystko zależy od tego, jaki pogrzeb zamierzamy zorganizować. Jeśli ma to być pogrzeb z orkiestrą, najwyższej jakości trumną, wieloma kwiatami, zniczami itd., wtedy musimy przygotować się na duże wydatki i jeśli nas na nie nie stać, może przydać się pomoc banku. Warto jednak …Read More »
 • Aranżacja sypialni – o czym należy pamiętać?

  Niektórzy mają trudności z urządzeniem sypiali w taki sposób, aby pomieszczenie to w pełni spełniało swoją funkcję i było jednocześnie przytulne i stylowe. Inspiracji do wykończenia sypialni szukają więc na stronach internetowych poświęconych wystrojowi wnętrz, w prasie tematycznej czy chociaż by w sklepach z materiałami wykończeniowymi. Co zrobić, aby aranżacja sypialni zapewniała relaks i odpowiedni …Read More »