Zadłużenia wobec pracowników

Z kontroli przeprowadzonych przez inspekcję pracy wynika jasno, że polscy pracodawcy mają coraz większe zobowiązania wobec pracowników, których zatrudniają. Głównymi problemami jest tutaj nie wypłacanie wynagrodzeń zatrudnionym na czas. Liczba takich zdarzeń znacząco wzrosła od poprzedniego roku. Szacuje się, że wzrost nastąpił aż o 65%. Ze statystki wynika, że najwięcej tego rodzaju problemów można napotkać w województwie lubelskim. Nienajlepsza sytuacja panuje także w województwach małopolskim oraz opolskim. Ciekawe jest również zestawienie mówiące nam jakie firmy z reguły posiadają zobowiązania wobec swoich pracowników. Prym w tej niechlubnej klasyfikacji wiodą przede wszystkim firmy z branży telekomunikacyjnej, związane z informatyką oraz biorące udział w produkowaniu filmów i programów telewizyjnych. Inspekcja pracy dała już mocno do zrozumienia, że nie będzie tolerowała takiego zachowania w stosunku do zatrudnionych. Stwierdziła jasno, że jest gotowa nakładać surowe kary finansowe na pracodawców nie płacących w terminie wynagrodzeń. Będą oni także kierować poważniejsze nadużycia do sądów.

Comments are closed.

Search
Advertisement
System reklamy Test
Czerwiec 2018
P W Ś C P S N
« Kwi    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
  • Napływ obcokrajowców zza wschodniej granicy – szansa czy zagrożenie gospodarcze?

    Napływ pracowników z krajów wschodniej granicy to temat, który coraz częściej pojawia się w ramach wypowiedzi ekspertów od rynku pracy. Jednak należy brać pod uwagę, że Polska może być atrakcyjnym rynkiem pracy przede wszystkim dla pracowników z Ukrainy, co wynika z problemów tego kraju politycznych, gospodarczych. Dla pracowników z takich krajów jak Białoruś czy Rosja …Read More »
  • Zalety i wady kredytu w rachunku bieżącym

    Jeśli chodzi o różnego rodzaju kredytowe produkty bankowe, to wskazać należy, że każdy z nich ma swoje wady i zalety. To zaś, czy konkretny kredyt bankowy będzie dla nas opłacalny czy też nie, zależy przede wszystkim od tego, na co chcemy przeznaczyć nasz kredyt. Jeśli bowiem chcielibyśmy wybudować dom, to głupotą byłoby zaciąganie co jakiś …Read More »
  • Internetowy kantor wymiany walut – jak długo trwa transakcja?

    Internetowe kantory wymiany walut to korzystna z punktu widzenia klienta alternatywa dla korzystania z usług tradycyjnych instytucji tego typu. Specjalna platforma internetowa umożliwia dokonywanie transakcji kupna i sprzedaży walut obcych pomiędzy użytkownikami bez żadnych pośredników. Co prawda każda transakcja objęta jest prowizją, ale wynosi ona zaledwie ułamek procentowy poddawanej obrotowi kwoty. W porównaniu do opłat …Read More »
  • Sankcje za brak dokumentacji cen transferowych