Wielka tajemnica

Wiele jest zawodów w których trzeba zachowywać tajemnice. Lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska, prawnicy także nie mogą opowiadać o prowadzonych sprawach. Podobnie jest z ogólnie pojętą bankowością, czyli z tym, co kto ma na koncie, ile tego jest i kiedy dokonuje jakichkolwiek transakcji. Sekrety pomagają zachować anonimowość. Hipotetycznie kiedy pójdziemy na pocztę i wypełnimy blankiet to napotkamy na swojej drodze około 10 – 15 osób, w zależności od pory dnia. Będziemy mijać przechodniów, panie przy okienkach pocztowych będą zadawać nam pytania. Jeśli użyjemy internetowego rachunku bankowego, to zobaczy nas jedynie nasz komputer, którego nasz widok nie zdziwi nawet jeśli będziemy w piżamie, albo w za dużej koszuli. Łatwiej jest też zrobić komuś miły prezent w postaci przelewu magicznej sumy pieniędzy na jego konto, jeśli użyjemy Internetu. Jak wiadomo środowisko internetowe jest nieco zawiłe, pełne niespodzianek oraz nieprzebytych stron i bardzo anonimowe. Łatwiej jest nawiązać kontakty przez Internet, a jeśli należymy do osób bardzo nieśmiałych, to konto bankowe w systemie internetowym jest stworzone z myślą o nas i specjalnie dla nas. Tradycyjna forma bankowości, jaką jest prowadzenie rachunku bankowego sprawdza się doskonale w sytuacjach, kiedy potwierdzenie transakcji jest nam niezmiernie do czegoś potrzebne. Wtedy najłatwiej jest uzyskać adnotację wraz z pieczątka banku, co wydaje się bardziej wiarygodne niż wydruk z konta internetowego. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i skorzysta z najbardziej dopasowanej usługi.

Comments are closed.

Search
Advertisement
Lipiec 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
 • Trudne finanse młodzieży

  Młodzież w tej chwili boryka się z problemami finansowymi. Dzieciaki pragną żyć jak dorośli, mają coraz większe potrzeby. Skąd jednak mają wziąć za to pieniądze? Niestety, rosnący konsumpcjonizm sprawił, że dużo dziewczyn szuka sponsora- starszego, bogatego partnera seksualnego, który płaci im za stałe „towarzystwo”. Jest to bardzo niepokojące, gdyż widać, że mentalnie nie jesteśmy dostosowani …Read More »
 • Niejasne finanse kościoła- co z tym zrobić?

  Finanse kościoła od wieków budzą bardzo duże kontrowersje. Przypomnijmy., sama reformacja miała swoje źródło w tym, że Marcin Luter sprzeciwił się nepotyzmowi i handlowi odpustami, co było praktyką wysoce haniebną. Co można jednak zrobić, aby uczynić finanse kościoła jasnymi? Przede wszystkim mnie powinny być one odtajnione, gdyż jest to bądź co bądź prywatna instytucja, która …Read More »
 • Kierunki, które dadzą Ci pracę po studiach

  Dobry kierunek studiów to podstawa, jeśli chcemy po ich ukończeniu zdobyć rozsądne zatrudnienie. Gdzie zatem i co studiować, by mieć pewność, że po otrzymaniu  dyplomu nie czeka nas długie i bolesne bezrobocie? Możliwości i perspektyw zawodowych jest naprawdę wiele i każdy, kto tylko chce, jest w stanie znaleźć rozwiązanie odpowiednie dla siebie. Czego jednak, tak …Read More »
 • Kurs dolara amerykańskiego

  Gdy ktoś pyta o aktualny kurs dolara amerykańskiego, trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ trzeba być na bieżąco z wszystkimi zmianami, a wiadomo przecież, że kurs dolara zmienia się błyskawicznie i codziennie. Wówczas należałoby po prostu to sprawdzić. Oczywiście można wybrać się do banku i tam zerknąć na tablicę kursów, ale trzeba wiedzieć, że …Read More »