Wielka tajemnica

Wiele jest zawodów w których trzeba zachowywać tajemnice. Lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska, prawnicy także nie mogą opowiadać o prowadzonych sprawach. Podobnie jest z ogólnie pojętą bankowością, czyli z tym, co kto ma na koncie, ile tego jest i kiedy dokonuje jakichkolwiek transakcji. Sekrety pomagają zachować anonimowość. Hipotetycznie kiedy pójdziemy na pocztę i wypełnimy blankiet to napotkamy na swojej drodze około 10 – 15 osób, w zależności od pory dnia. Będziemy mijać przechodniów, panie przy okienkach pocztowych będą zadawać nam pytania. Jeśli użyjemy internetowego rachunku bankowego, to zobaczy nas jedynie nasz komputer, którego nasz widok nie zdziwi nawet jeśli będziemy w piżamie, albo w za dużej koszuli. Łatwiej jest też zrobić komuś miły prezent w postaci przelewu magicznej sumy pieniędzy na jego konto, jeśli użyjemy Internetu. Jak wiadomo środowisko internetowe jest nieco zawiłe, pełne niespodzianek oraz nieprzebytych stron i bardzo anonimowe. Łatwiej jest nawiązać kontakty przez Internet, a jeśli należymy do osób bardzo nieśmiałych, to konto bankowe w systemie internetowym jest stworzone z myślą o nas i specjalnie dla nas. Tradycyjna forma bankowości, jaką jest prowadzenie rachunku bankowego sprawdza się doskonale w sytuacjach, kiedy potwierdzenie transakcji jest nam niezmiernie do czegoś potrzebne. Wtedy najłatwiej jest uzyskać adnotację wraz z pieczątka banku, co wydaje się bardziej wiarygodne niż wydruk z konta internetowego. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i skorzysta z najbardziej dopasowanej usługi.

Comments are closed.

  • Czy warto naprawiać pralki w autoryzowanych serwisach

    Pralki, zmywarki oraz inne urządzenia AGD są niezbędnym elementem każdego sprawnie działającego gospodarstwa domowego. Zapewniają one komfort oraz wysoką jakość wszelkich prac mających na celu utrzymanie czystości w domu. Dlatego tak ważną kwestią jest utrzymanie ich sprawnego działania. Można to osiągnąć na dwa sposoby. Poprzez regularne serwisowanie, bądź, w razie awarii, poprzez oddanie urządzenia do …Read More »
  • Zadania Rady Polityki Pieniężnej

    Rada Polityki Pieniężnej zajmuje się polityką monetarną państwa polskiego. Dzięki swym narzędziom jest ona w stanie wpływać ilość pieniądza w gospodarce, na ilość udzielanych przez banki komercyjne kredyt oraz na kurs waluty polskiej na międzynarodowym rynku walutowym. Podstawowym zadanie RPP jest dbałość o stabilność polskiej waluty. Ponadto Rada dba również o niski poziom inflacji w …Read More »
  • Jak dzieciaki mogą zarabiać?

    Młodzież boryka się z problemami finansowymi. Nie tyczy się to zawsze biedy, częściej chodzi o to , że zaczynają dorastać i mają coraz większe potrzeby, nie rozumiejąc jeszcze tego skąd się biorą pieniądze. Brak szacunku dla pieniędzy jest jeszcze objawem infantylności, ponadto dzieciaki są bardzo zazdrosne, pragną mieć więcej, za wyższą ceną, lepiej od innych. …Read More »
  • Jak znaleźć najlepszą usługę private banking?