Wielka tajemnica

Wiele jest zawodów w których trzeba zachowywać tajemnice. Lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska, prawnicy także nie mogą opowiadać o prowadzonych sprawach. Podobnie jest z ogólnie pojętą bankowością, czyli z tym, co kto ma na koncie, ile tego jest i kiedy dokonuje jakichkolwiek transakcji. Sekrety pomagają zachować anonimowość. Hipotetycznie kiedy pójdziemy na pocztę i wypełnimy blankiet to napotkamy na swojej drodze około 10 – 15 osób, w zależności od pory dnia. Będziemy mijać przechodniów, panie przy okienkach pocztowych będą zadawać nam pytania. Jeśli użyjemy internetowego rachunku bankowego, to zobaczy nas jedynie nasz komputer, którego nasz widok nie zdziwi nawet jeśli będziemy w piżamie, albo w za dużej koszuli. Łatwiej jest też zrobić komuś miły prezent w postaci przelewu magicznej sumy pieniędzy na jego konto, jeśli użyjemy Internetu. Jak wiadomo środowisko internetowe jest nieco zawiłe, pełne niespodzianek oraz nieprzebytych stron i bardzo anonimowe. Łatwiej jest nawiązać kontakty przez Internet, a jeśli należymy do osób bardzo nieśmiałych, to konto bankowe w systemie internetowym jest stworzone z myślą o nas i specjalnie dla nas. Tradycyjna forma bankowości, jaką jest prowadzenie rachunku bankowego sprawdza się doskonale w sytuacjach, kiedy potwierdzenie transakcji jest nam niezmiernie do czegoś potrzebne. Wtedy najłatwiej jest uzyskać adnotację wraz z pieczątka banku, co wydaje się bardziej wiarygodne niż wydruk z konta internetowego. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i skorzysta z najbardziej dopasowanej usługi.

Comments are closed.

 • Prowadzenie domowego budżet- na czym oprzeć?

  Przed wszystkim należy pamiętać , że budżet domowy jest składową wielu czynników. Nie warto jest się skupiać wyłącznie na zwiększaniu przychodów- lepiej skupić się na oszczędnościach i na zbadaniu, którymi kanałami ucieka najwięcej pieniędzy na niepotrzebne zupełnie rzeczy. Dodatkowo powinniśmy wprowadzić w rodzinie pewną dyscyplinę, uświadamiając domowników, że takie zachowania umożliwią w końcu wyjazd na …Read More »
 • Warunki opłacalności refinansowania kredytu hipotecznego

  Kredytobiorcy, którzy chcą refinansować swój kredyt mieszkaniowy lub kredyt na budowę domu muszą spełnić trzy warunki, by refinansowanie kredytu hipotecznego było zasadne. Pierwszy to obniżenie raty kredytowej poprzez maksymalne wydłużenie czasu kredytowania. Winno się to dokonywać przy jednoczesnej zmianie waluty kredytu, gdyż pozwala to uzyskać zupełnie nowe warunki kredytowania. Trzecim warunkiem jest znaczne obniżenie stopy …Read More »
 • Kościelne finanse na co dzień

  Pewnie rzucając kilka złotych na tacę nie zastanawiamy się jaką drogę przechodzą te pieniądze. Zgodnie z polityką finansową kościoła, każda składka powinna być przeznaczona na określony cel, a ludzie powinni być o tym powiadomieni. W ten sposób unikną finansowania rzeczy z którymi się nie zgadzają. Dodatkowo, część pieniędzy parafialnych przeznaczanych jest na seminaria, kurie, czy …Read More »
 • Dobre finansowanie swojej firmy.

  Prowadząc własną firmę bardzo często chcemy się rozwijać. Do tego jednak potrzebne są środki finansowe, które można by było zainwestować w nowy sprzęt, szkolenia kadry, lub stworzenie kolejnych miejsc pracy w celu poprawienia wydajności. Jest to oczywiście dość trudne. Banki bardzo chętnie udzielają kredytów przedsiębiorcom, chociaż stwarza to pewne ryzyko, gdyż koszty tego typu zobowiązań …Read More »