Wielka tajemnica

Wiele jest zawodów w których trzeba zachowywać tajemnice. Lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska, prawnicy także nie mogą opowiadać o prowadzonych sprawach. Podobnie jest z ogólnie pojętą bankowością, czyli z tym, co kto ma na koncie, ile tego jest i kiedy dokonuje jakichkolwiek transakcji. Sekrety pomagają zachować anonimowość. Hipotetycznie kiedy pójdziemy na pocztę i wypełnimy blankiet to napotkamy na swojej drodze około 10 – 15 osób, w zależności od pory dnia. Będziemy mijać przechodniów, panie przy okienkach pocztowych będą zadawać nam pytania. Jeśli użyjemy internetowego rachunku bankowego, to zobaczy nas jedynie nasz komputer, którego nasz widok nie zdziwi nawet jeśli będziemy w piżamie, albo w za dużej koszuli. Łatwiej jest też zrobić komuś miły prezent w postaci przelewu magicznej sumy pieniędzy na jego konto, jeśli użyjemy Internetu. Jak wiadomo środowisko internetowe jest nieco zawiłe, pełne niespodzianek oraz nieprzebytych stron i bardzo anonimowe. Łatwiej jest nawiązać kontakty przez Internet, a jeśli należymy do osób bardzo nieśmiałych, to konto bankowe w systemie internetowym jest stworzone z myślą o nas i specjalnie dla nas. Tradycyjna forma bankowości, jaką jest prowadzenie rachunku bankowego sprawdza się doskonale w sytuacjach, kiedy potwierdzenie transakcji jest nam niezmiernie do czegoś potrzebne. Wtedy najłatwiej jest uzyskać adnotację wraz z pieczątka banku, co wydaje się bardziej wiarygodne niż wydruk z konta internetowego. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i skorzysta z najbardziej dopasowanej usługi.

Comments are closed.

 • Ciężkie do zdobycia pieniądze- nastolatek.

  Młodzież boryka się z problemami finansowymi nie od dziś. W wieku młodzieńczym masa ludzi zaczyna się buntować, ich potrzeby stale rosną, pogłębiają się też różnice majątkowe między dziećmi. Przyczynia się to do tego, że młodzi, a chcący być niezależni młodzi po prostu nie szanują pieniędzy, rodziców, którzy na nie ciężko pracują. Niestety, coraz więcej dzieciaków …Read More »
 • Zakładanie lokaty terminowej przez internet

  Nie jest nowością, że banki umożliwiają swym klientom zakładanie kont bankowych za pomocą internetu. Dla wielu znany jest również fakt tego, że przy użyciu komputera, podłączonego do internetu możemy zaciągnąć kredyt bankowy. Jeśli zatem możemy dokonywać takich czynności, to dlaczego nie mielibyśmy mieć możliwości założenia terminowej lokaty online? Jak się jednak za to zabrać? Czy …Read More »
 • Wysyłanie pieniędzy do Polski zza granicy

  Polacy pracują w różnych częściach świata. Najczęściej jednak wybierają kraje europejskie jako cele podróży pracowniczych. Dzieje się tak dlatego, że większość krajów europejskich należy do Unii Europejskiej i korzysta z waluty euro. Dzięki temu można pracować w niedalekiej odległości od swojego kraju, a poza tym w miarę bezproblemowo wymieniać zarobione przez siebie pieniądze na złotówki.Read More »
 • Napływ obcokrajowców zza wschodniej granicy – szansa czy zagrożenie gospodarcze?

  Napływ pracowników z krajów wschodniej granicy to temat, który coraz częściej pojawia się w ramach wypowiedzi ekspertów od rynku pracy. Jednak należy brać pod uwagę, że Polska może być atrakcyjnym rynkiem pracy przede wszystkim dla pracowników z Ukrainy, co wynika z problemów tego kraju politycznych, gospodarczych. Dla pracowników z takich krajów jak Białoruś czy Rosja …Read More »