Wielka tajemnica

Wiele jest zawodów w których trzeba zachowywać tajemnice. Lekarzy obowiązuje tajemnica lekarska, prawnicy także nie mogą opowiadać o prowadzonych sprawach. Podobnie jest z ogólnie pojętą bankowością, czyli z tym, co kto ma na koncie, ile tego jest i kiedy dokonuje jakichkolwiek transakcji. Sekrety pomagają zachować anonimowość. Hipotetycznie kiedy pójdziemy na pocztę i wypełnimy blankiet to napotkamy na swojej drodze około 10 – 15 osób, w zależności od pory dnia. Będziemy mijać przechodniów, panie przy okienkach pocztowych będą zadawać nam pytania. Jeśli użyjemy internetowego rachunku bankowego, to zobaczy nas jedynie nasz komputer, którego nasz widok nie zdziwi nawet jeśli będziemy w piżamie, albo w za dużej koszuli. Łatwiej jest też zrobić komuś miły prezent w postaci przelewu magicznej sumy pieniędzy na jego konto, jeśli użyjemy Internetu. Jak wiadomo środowisko internetowe jest nieco zawiłe, pełne niespodzianek oraz nieprzebytych stron i bardzo anonimowe. Łatwiej jest nawiązać kontakty przez Internet, a jeśli należymy do osób bardzo nieśmiałych, to konto bankowe w systemie internetowym jest stworzone z myślą o nas i specjalnie dla nas. Tradycyjna forma bankowości, jaką jest prowadzenie rachunku bankowego sprawdza się doskonale w sytuacjach, kiedy potwierdzenie transakcji jest nam niezmiernie do czegoś potrzebne. Wtedy najłatwiej jest uzyskać adnotację wraz z pieczątka banku, co wydaje się bardziej wiarygodne niż wydruk z konta internetowego. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego i skorzysta z najbardziej dopasowanej usługi.

Comments are closed.

Search
Advertisement
Kwiecień 2018
P W Ś C P S N
« Sty    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
 • Niepewne finanse kościoła

  Kościół jest bardzo dużą instytucją, do tego niezwykle majętną, które swoje bogactwo budowała przez wiele wieków, poprzez hojność wiernych, sprzedaż odpustów, czy prowadzenie różnego typu działalności gospodarczej. Kościół dzięki olbrzymiemu autorytetowi budził zaufanie w społeczeństwie, które ułatwiało pozyskiwanie środków finansowych na swoje cele. Niestety, ale hierarchowie wykorzystywali pobożność i szacunek ludzi, w celu wyłudzania dużych …Read More »
 • Kurs franka w kantorze internetowym

  O kursie franka w kantorze internetowym nie ma co za długo się wypowiadać. Po prostu należy podkreślić, że jest zdecydowanie korzystniejszy niż w normalnych kantorach, a już na pewno lepszy niż w bankach.Read More »
 • Finanse w życiu codziennym i ich organizacja.

  Organizacja własnych finansów w domu może się wydawać bardzo trudna, ale spokojnie można sobie z tym wszystkim poradzić. Wystarczy tylko i wyłącznie się skupić na odpowiednim wydawaniu pieniędzy, planowaniu wydatków, a także poszukiwaniu oszczędności, bez straty w istotny sposób komfortu życia. Taka polityka i dyscyplina wydają się bardzo trudnymi do przyjęcia, jednak wcale tan ie …Read More »
 • Nowoczesne płytki do kuchni

  Nowoczesne płytki do kuchni są zarówno płytkami podłogowymi, jak i ściennymi. Trzeba przyznać, że na podłogach umieszczane są przede wszystkim takie płytki, które posiadają większą wielkość. Ich układanie na podłodze jest bardzo wygodne i przebiega w szybkim tempie, a jednocześnie takie płytki można łatwo utrzymać w czystości.Read More »