Kredyt we frankach – jak się go pozbyć?

23Jak wiadomo, kredyty we frankach czy nawet w złotych to olbrzymie zobowiązania. Właściwie każdy kredytobiorca, nawet ten, który decyduje się na niewielkie zobowiązanie finansowe, musi liczyć się z wieloletnim spłacaniem rat. Trzeba przyznać, że w zdecydowanej większości przypadków kredyty nie są tak atrakcyjne, jak przedstawiają nam to instytucje bankowe.

Wielu klientów, zwłaszcza wśród osób zadłużających się w obcej walucie, ma olbrzymi problem z późniejszą spłatą zobowiązania. Najbardziej popularne są problemy tak zwanych frankowiczów, czyli osób, które sięgnęły po kredyt właśnie w tej szwajcarskiej walucie. Niestety okazało się to przysłowiowym strzałem w kolano, bo obecnie osoby, które zdecydowały się na takie zobowiązanie muszą się teraz borykać z olbrzymimi odsetkami, stanowiącymi niejednokrotnie podwójny kredyt.

 Jak pokonać kredyt we frankach? Sytuacja, w jakiej znaleźli się obecnie frankowicze, jest naprawdę trudna. Warto jednak poszukać jakiegokolwiek rozwiązania w tym zakresie, które chociaż w niewielkim stopniu mogłoby ulżyć dłużnikom. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem okazuje się korzystanie z internetowych kantorów. W przeciwieństwie do prowizji, jaką za zmianę waluty pobiera od nas bank, kantor internetowy wymaga naprawdę niewielkich kwot.

Trzeba przyznać, że jest to naprawdę jedno z lepszych sposobów na uniknięcie wzrastających ciągle kosztów kredytu w tej obcej walucie (http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/analiza-kredytow-frankowych-na-przestrzeni-lat,2397049,4141). Warto zainteresować się takim rozwiązaniem także ze względu na to, że dzięki takiemu postępowaniu możemy szybciej pozbyć się odsetek, które rosną w zastraszającym tempie szczególnie przy dużych kredytach.

Comments are closed.

Search
Advertisement
Sierpień 2018
P W Ś C P S N
« Cze    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
 • Finanse nastolatków- na czym się opierają

  Jeszcze nasi rodzice nie mieli takiej swobody ekonomicznej jak my. Z reguły nie posiadali własnych pieniędzy, podejmowali jakieś prace domowe, lub inne, za które mogli liczyć na jakieś dodatkowe pieniądze. Po prostu wcześniej się nie przelewało. W tej chwili sytuacja ekonomiczna nastolatków się zmienia. Dzieciaki posiadają konta bankowe, a także stałe sumy, często bardzo wysokiego …Read More »
 • Kurs dolara amerykańskiego

  Gdy ktoś pyta o aktualny kurs dolara amerykańskiego, trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ trzeba być na bieżąco z wszystkimi zmianami, a wiadomo przecież, że kurs dolara zmienia się błyskawicznie i codziennie. Wówczas należałoby po prostu to sprawdzić. Oczywiście można wybrać się do banku i tam zerknąć na tablicę kursów, ale trzeba wiedzieć, że …Read More »
 • Niepewne finanse kościoła

  Kościół jest bardzo dużą instytucją, do tego niezwykle majętną, które swoje bogactwo budowała przez wiele wieków, poprzez hojność wiernych, sprzedaż odpustów, czy prowadzenie różnego typu działalności gospodarczej. Kościół dzięki olbrzymiemu autorytetowi budził zaufanie w społeczeństwie, które ułatwiało pozyskiwanie środków finansowych na swoje cele. Niestety, ale hierarchowie wykorzystywali pobożność i szacunek ludzi, w celu wyłudzania dużych …Read More »
 • Zakładanie konta przez internet

  Obecnie banki oferują swoim klientom szereg różnego rodzaju udogodnień. Wśród nich wskazać trzeba przede wszystkim na fakt ułatwienia klientom możliwości otwierania kont bankowych. Mowa tu o tym, iż każdy z nas może otworzyć sobie konto bankowe przez internet. W dniu dzisiejszym banki oferują możliwość otwarcia takowego konta z domu. Jedyne wymagania do otwarcia takiego konta, …Read More »