Kredyt we frankach – jak się go pozbyć?

23Jak wiadomo, kredyty we frankach czy nawet w złotych to olbrzymie zobowiązania. Właściwie każdy kredytobiorca, nawet ten, który decyduje się na niewielkie zobowiązanie finansowe, musi liczyć się z wieloletnim spłacaniem rat. Trzeba przyznać, że w zdecydowanej większości przypadków kredyty nie są tak atrakcyjne, jak przedstawiają nam to instytucje bankowe.

Wielu klientów, zwłaszcza wśród osób zadłużających się w obcej walucie, ma olbrzymi problem z późniejszą spłatą zobowiązania. Najbardziej popularne są problemy tak zwanych frankowiczów, czyli osób, które sięgnęły po kredyt właśnie w tej szwajcarskiej walucie. Niestety okazało się to przysłowiowym strzałem w kolano, bo obecnie osoby, które zdecydowały się na takie zobowiązanie muszą się teraz borykać z olbrzymimi odsetkami, stanowiącymi niejednokrotnie podwójny kredyt.

 Jak pokonać kredyt we frankach? Sytuacja, w jakiej znaleźli się obecnie frankowicze, jest naprawdę trudna. Warto jednak poszukać jakiegokolwiek rozwiązania w tym zakresie, które chociaż w niewielkim stopniu mogłoby ulżyć dłużnikom. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem okazuje się korzystanie z internetowych kantorów. W przeciwieństwie do prowizji, jaką za zmianę waluty pobiera od nas bank, kantor internetowy wymaga naprawdę niewielkich kwot.

Trzeba przyznać, że jest to naprawdę jedno z lepszych sposobów na uniknięcie wzrastających ciągle kosztów kredytu w tej obcej walucie (http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/analiza-kredytow-frankowych-na-przestrzeni-lat,2397049,4141). Warto zainteresować się takim rozwiązaniem także ze względu na to, że dzięki takiemu postępowaniu możemy szybciej pozbyć się odsetek, które rosną w zastraszającym tempie szczególnie przy dużych kredytach.

Comments are closed.

 • Sposób na właściwe finansowanie swojego przedsiębiorstwa

  Finansowanie swojego przedsiębiorstwa jest bardzo trudnym zadaniem. Przede wszystkim powinniśmy być świadomi zagrożeń jakie nam mogą towarzyszyć w trakcie organizowania swojej działalności biznesowej. Bardzo duże niebezpieczeństwo na naszą firmę ściągają nieprzemyślane kredyty i inwestycje, które są tylko pozornie korzystne, a w rzeczywistości są przyczyną bankructw, a także długofalowych problemów finansowych. Powinno się tego unikać poprzez …Read More »
 • Ciężkie do zdobycia pieniądze- nastolatek.

  Młodzież boryka się z problemami finansowymi nie od dziś. W wieku młodzieńczym masa ludzi zaczyna się buntować, ich potrzeby stale rosną, pogłębiają się też różnice majątkowe między dziećmi. Przyczynia się to do tego, że młodzi, a chcący być niezależni młodzi po prostu nie szanują pieniędzy, rodziców, którzy na nie ciężko pracują. Niestety, coraz więcej dzieciaków …Read More »
 • Zabezpieczenie kredytów

  Jeśli chodzi o kredyty bankowe, to należy zauważyć, że banki niejednokrotnie żądają dodatkowych zabezpieczeń kredytów, przez nie udzielanych. Wśród takich zabezpieczeń można wymienić wiele elementów. Przede wszystkim tradycyjnym rodzajem zabezpieczenia kredytów jest poręczenie kredytowe, które udzielane jest przez osobę trzecią. Dzięki takiemu poręczeniu bank ma pewność, że kredyt zostanie spłacony, nawet w sytuacji, gdy dłużnik …Read More »
 • Wysyłanie pieniędzy do Polski zza granicy

  Polacy pracują w różnych częściach świata. Najczęściej jednak wybierają kraje europejskie jako cele podróży pracowniczych. Dzieje się tak dlatego, że większość krajów europejskich należy do Unii Europejskiej i korzysta z waluty euro. Dzięki temu można pracować w niedalekiej odległości od swojego kraju, a poza tym w miarę bezproblemowo wymieniać zarobione przez siebie pieniądze na złotówki.Read More »