Kredyt we frankach – jak się go pozbyć?

23Jak wiadomo, kredyty we frankach czy nawet w złotych to olbrzymie zobowiązania. Właściwie każdy kredytobiorca, nawet ten, który decyduje się na niewielkie zobowiązanie finansowe, musi liczyć się z wieloletnim spłacaniem rat. Trzeba przyznać, że w zdecydowanej większości przypadków kredyty nie są tak atrakcyjne, jak przedstawiają nam to instytucje bankowe.

Wielu klientów, zwłaszcza wśród osób zadłużających się w obcej walucie, ma olbrzymi problem z późniejszą spłatą zobowiązania. Najbardziej popularne są problemy tak zwanych frankowiczów, czyli osób, które sięgnęły po kredyt właśnie w tej szwajcarskiej walucie. Niestety okazało się to przysłowiowym strzałem w kolano, bo obecnie osoby, które zdecydowały się na takie zobowiązanie muszą się teraz borykać z olbrzymimi odsetkami, stanowiącymi niejednokrotnie podwójny kredyt.

 Jak pokonać kredyt we frankach? Sytuacja, w jakiej znaleźli się obecnie frankowicze, jest naprawdę trudna. Warto jednak poszukać jakiegokolwiek rozwiązania w tym zakresie, które chociaż w niewielkim stopniu mogłoby ulżyć dłużnikom. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem okazuje się korzystanie z internetowych kantorów. W przeciwieństwie do prowizji, jaką za zmianę waluty pobiera od nas bank, kantor internetowy wymaga naprawdę niewielkich kwot.

Trzeba przyznać, że jest to naprawdę jedno z lepszych sposobów na uniknięcie wzrastających ciągle kosztów kredytu w tej obcej walucie (http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/analiza-kredytow-frankowych-na-przestrzeni-lat,2397049,4141). Warto zainteresować się takim rozwiązaniem także ze względu na to, że dzięki takiemu postępowaniu możemy szybciej pozbyć się odsetek, które rosną w zastraszającym tempie szczególnie przy dużych kredytach.

Comments are closed.

 • Gdy nie mamy apetytu

  Wiele osób narzeka na nadmierny apetyt, jaki w efekcie bardzo często prowadzi do otyłości, której później trudno jest się pozbyć. Ale równie wiele osób ma problemy z brakiem apetytu.Read More »
 • Systemy dające przewagę konkurencyjną: SAP ERP

  Optymalizacja w przedsiębiorstwach innowacyjnych jest kluczem do ich sukcesu. Jak nie zrobić tego lepiej, niż przy pomocy narzędzi do optymalizacji działających w czasie rzeczywistym i dającym wiele możliwości? Takim systemem jest SAP ERP, który pozwala na pracę w czasie rzeczywistym. Jego modułowość ułatwia wdrożenie, a obecność Partnerów SAP przyspiesza i zwiększa bezpieczeństwo całego procesu. To …Read More »
 • Internetowy kantor wymiany walut – jak długo trwa transakcja?

  Internetowe kantory wymiany walut to korzystna z punktu widzenia klienta alternatywa dla korzystania z usług tradycyjnych instytucji tego typu. Specjalna platforma internetowa umożliwia dokonywanie transakcji kupna i sprzedaży walut obcych pomiędzy użytkownikami bez żadnych pośredników. Co prawda każda transakcja objęta jest prowizją, ale wynosi ona zaledwie ułamek procentowy poddawanej obrotowi kwoty. W porównaniu do opłat …Read More »
 • Zadłużenia wobec pracowników

  Z kontroli przeprowadzonych przez inspekcję pracy wynika jasno, że polscy pracodawcy mają coraz większe zobowiązania wobec pracowników, których zatrudniają. Głównymi problemami jest tutaj nie wypłacanie wynagrodzeń zatrudnionym na czas. Liczba takich zdarzeń znacząco wzrosła od poprzedniego roku. Szacuje się, że wzrost nastąpił aż o 65%. Ze statystki wynika, że najwięcej tego rodzaju problemów można napotkać …Read More »